DPMK zlepšuje podmienky vodičom, k platu im pribudnú dva finančné príspevky

Stovky vodičov budú dostávať náborový a stabilizačný príspevok.

Vodiči autobusov v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) začnú dostávať náborový a stabilizačný príspevok. Spoločne sa na tom dohodli predstavitelia ich odborov s vedením mesta Košice a DPMK. Mestský dopravca si od tohto kroku sľubuje zvýšenie atraktivity povolania vodiča. 

Stabilizačný príspevok vo výške 1 500 eur sa bude po častiach vyplácať všetkým vodičom autobusov, ktorí podpíšu Dohodu o jeho poskytnutí a odpracujú v DPMK tri roky. Na základe toho im po odpracovaní každého roka bude vyplatených po 500 eur. Premiérovo sa tak stane v roku 2025.

Primátor Polaček: Zlepšujeme sociálne podmienky vodičov MHD

Náborový príspevok vo výške 4 000 eur bude vyplácaný novoprijatým vodičom autobusov, ktorí podpíšu dohodu o jeho poskytnutí a nastúpia do DPMK po 1. februári tohto roka. Novoprijatí vodiči dostanú prvú tisícku už hneď v úvodnej výplate. Ďalších 3000 eur im bude postupne rozdelených po odpracovaní každého z troch rokov a to vo výške 1000 eur ročne.

„Ďakujem všetkým vodičom a ďalším zamestnancom DPMK za to, že sa aj napriek náročným podmienkam dokážu každý deň v roku postarať o bezpečnú jazdu Košičanov v prostriedkoch MHD. Teší ma, že sme v spolupráci s vedením DPMK a odborármi našli pre vodičov také riešenie, ktorým zvýšime záujem o toto dôležité povolanie. Okrem modernej a ekologickej MHD sme sa zaviazali aj k zlepšovaniu pracovných a sociálnych podmienok našich zamestnancov. Som rád, že sme mohli spustiť ďalší motivačný program, ktorý ocenia stovky súčasných a budúcich vodičov v našom DPMK,“ uviedol košický primátor Jaroslav Polaček.

Podľa povereného generálneho riaditeľa DPMK Romana Danka sa má stabilizačný príspevok týkať zhruba 330 vodičov a náborový príspevok 50 vodičov.

Pridaj komentár